KİA SPORTAGE DIŞ TASARIM/ İÇ TASARIM ve Teknik Veriler

0
73

KİA SPORTAGE

Güney Koreli araç üreticilerinin yaptığı çıkışlar devam ediyor. Bugün Güney Koreli Üreticilerin ürünleri birçok alanda ülkemizi işgal etmiş durumda. Telefondan, televizyona, otomobilden, bilgisayara kadar her alanda varlık gösteren Güney Koreli firmalar ucuz marka imajını yıkalı çok oldu. Kia da ürettiği otomobillerle bugün dünya markası haline geldi. Kia’ nın SUV aracı Sportage ülkemizin en çok satan modellerinden birisidir.

KİA SPORTAGE DIŞ TASARIM

Kia, Alman, Audi’ nin baş tasarımcısı Peter Schreyer’ i transfer ettikten sonra Sportage’ ı yeniden tasarlayıp, baştan aşağı yeniledi ve ortaya yepyeni bir Sportage çıkardı. Sportage gülümseyen ön yüzü, iri farları, çok şık ön panjuru ile mükemmele yakın bir güzellik sergiliyor. Ayrıca alt ızgara ve her iki tarafta uçları içeri doğru uzatılmış sis farları ile gerçekten çok hoş ve şık bir ön görünüme sahip Sportage. Arka tarafa yanlardan çıkıntı yaparak uzanan çizgiler Sportage’ a kaslı bir görünüm vermiş. Arka tarafta ise stop grubu ve tamponun alt kısmındaki sis farı grubu aracın dinamizmine artı güzellik katmış.

KİA SPORTAGE
KİA SPORTAGE

KİA SPORTAGE İÇ TASARIM

Sportage’ ın iç kısmına girdiğinizde, aracın içinde Peter Schreyer’ in etkilerini çok net bir şekilde görüyorsunuz. Aracın koltukların vites kolunun yerleştirilmesine, fonksiyon kumanda düğmelerine kadar her şeyde izi var Alman tasarımcının. Aracın orta konsonluna yerleştirilmiş büyük ekranlı mutlu medya ve ses siteminden aracın verilerine ulaşmak ve navigasyona kumanda etmek oldukça kolay. Vites kolunun hemen yanındaki 12 v.luk priz ince düşünülmüş bir detay. Aracın direksiyon simidi oldukça ergonomik ve kullanışlı. Direksiyon simidi üzerindeki düğmeler de oldukça fonksiyonel. Soğutmalı torpido gözü, üç yönlü koltuklar, aracın konfor ve rahatlığını gösteren ayrıntılar. Aracın bagaj hacmi de oldukça tatmin edici.

Kia Sportage 81,500 tl.den başlıyor.

KİA SPORTAGE TEKNİK VERİLER SPORTAGE 1.6 GDI SPORTAGE 2.0 CRDI

Motor 1.6 GDI Benzinli 2.0 CRDI Dizel

Tip 4 Silindir GDI Dual CVVT 4 Silindir DOHC CRDI

Silindir hacmi (cc) 1591 1995

Maksimum güç (ps/d/d) 135 / 6.300 184 / 4.000

Maksimum tork (Nm/d/d) 165 / 4.850 394 / 1.800 – 2.500

Maksimum hız (km/s) 178 195

Hızlanma(sn) 0–100 km/s 11,1 9,8

Yakıt Şehir içi (L/100 km) 8,2 (ISG ile: 7,5) 8,8

Yakıt Şehir dışı (L/100 km) 6,0 (ISG ile: 5,8) 5,8

Yakıt Ortalama (L/100 km) 8,8 6,9

Habereser.com / Abdullah Soydan

Paylaş
Sonraki İçerikFİAT FREEMONT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here